Michigan

Wiosna w Michigan!

Michigan to stan w którym występują 4 pory roku. Jest dosyć gorące lato, kolorowa jesień, dłuuuuuuuga zima i wreszcie pachnąca wiosna. Co prawda nie trwa ona długo i trzeba na nią trochę czekać, ale kiedy już zawita…. pachnie i cieszy oko każdego mieszkańca Michigan.

Wiosna, wiosna…ale jak to z nią jest?

„W marcu jak w garncu”

„Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata.”

Te dwa polskie przysłowia świetnie wpisują się w krajobraz wiosenny w Michigan. Na przełomie wiosny pogoda tak tu wariuje, że aż trudno czasem w to uwierzyć. Jednego dnia temperatura wynosi 21 stopni, a drugiego sypie śnieg.

Naszym zdaniem wiosna przychodzi tutaj dopiero w połowie kwietnia. Pojawiają się wtedy pierwsze zielone roślinki, a drzewa puszczają pąki. Nie zmienia to jednak faktu, że jak tylko pojawi się dzień w którym temperatura podnosi się powyżej zera wszyscy w Michigan krzyczą, że idzie wiosna! Dlaczego tak jest? Po prostu mają już dość, tych mroźnych dni, które strasznie się ciągną i z utęsknieniem czekają na wiosnę.

Z nadejścia wiosny cieszą się nie tylko ludzie, ale również zwierzęta. Część z nich mocno przygotowuje się na nowy sezon. Jak to na wiosnę przystało można zaobserwować pierwsze randki i nieśmiałe wyjścia. Jako że mamy to szczęście i mieszkamy obok jeziora, to nawet całe rodzinne wyjścia czasem możemy podglądać:D

Wiosenne aktywności

Jak to na Amerykanów przystało wiosna to kolejny sezon, który jest dobrym pretekstem na zmianę przydomowych dekoracji. Dlatego jak tylko miną przymrozki na werandach pojawiają się donice z kwiatami, a rabaty nabierają kolorów.

Wiosna to też czas, kiedy zaczynają się festiwale organizowane pod chmurką. W ubiegłym roku osobiście mieliśmy okazję uczestniczyć w Festiwalu Tulipana organizowanym w Holland. Natomiast w samym Detroit bardzo znany jest Flower Day. Cieszy się dużą popularnością, ponieważ można wtedy kupić kwiaty bezpośrednio od farmerów. W parkach natomiast ruszają wszystkie aktywności sportowe i pikniki. Niestety, jak nie trudno się domyślić w tym roku większość z tych aktywności jest po prostu odwołana.

KONIECZNIE ZOBACZ TEŻ JAK WYGLĄDA JESIEŃ W MICHIGAN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *